Yönetim Bilişim Sistemleri, işletme ve bilişim bölümlerini bir araya toplayan gelişmeye açık hibrit bir bölüm olup yönetimi, bilişim ile desteklemek ve hatta günümüzde başlı başına bir yönetim konusu haline gelen, bilişim sistemlerinin ve yönetimin ihtiyacını karşılamaya yönelik açılan bir bölümdür. Bizler topluluğumuz ile bu bölümü insanlara tanıtmayı, bölüm arkadaşlarımızla birlikte sektörden insanlarla bir araya gelip kendimize bir şeyler katarak birlikte gelişmeyi ve ilerlemeyi kendimize misyon edindik. Topluluğumuz demişken:

AkdeMIS; 2016 yılında, Akdeniz Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencileri tarafından, fakülte kulübü olan “Uygulamalı Fikirler Topluluğu” adı altında kurulmuş olan öğrenci topluluğudur. Topluluğumuz; ‘İşimiz yönetim; gücümüz bilişim.’ sloganı ile dinamik, girişimci yönetim kadrosuyla etkinlikten etkinliğe koşmakta ve sektörden insanlarla network oluşturmaktadır.

Ayrıca; Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Hanım Ömer Çağıran İlköğretim Okulu arasında  imzalanmış olan protokol sonucunda, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencileri olarak, ilköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencilerine robotik kodlama eğitimi vermekteyiz.

Artık başka bir yer aramanıza gerek yok, son teknolojik gelişmeler, hem yönetim hem bilişim alanından güncel haberler, eğitim yazıları ve etkinlik duyuruları AkdeMIS ile sizlerle…

Bazı Etkinliklerimiz

Minik Bilişimciler UBF’de

2018 yılında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Antalya İstiklal İlkokulu öğrencilerini, Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde ağırladık. Bölüm öğrencilerimiz tarafından verilen eğitimlerle, ilkokul öğrencilerine Scratch eğitimi verdik. Eğitim sonrasında, etkinlikler düzenleyerek, çocuklarla birlikte keyifli bir gün geçirdik.

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

 

 

Bilişim Sektöründe Mülakat Teknikleri ve Yönetimi

2018 yılının bahar dönemi içerisinde, Yıldız Gelişim Akademisi, İnsan Kaynakları Danışmanı Özgür Keskin BOZKURT ve San TSG İnsan Kaynakları Müdürü Güçlü KONTER‘i fakültemiz konferans salonunda ağırladık. Katılım sertifikasının verildiği konferansta konuşmacılarımız, iş yaşamı, mülakat teknikleri vb. konular hakkında değerli bilgilerini bizlerle paylaştılar.

 

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

 

Şadi Evren Şeker ile Skorlama Çalışması

2018 yılının güz yarıyıl dönemi içerisinde, optiwisdom.com kurucusu ve İstanbul Şehir Üniversitesi, Yönetim Bİlişim Sistemleri bölümü akademisyeni Doç. Dr. Şadi Evren Şeker‘i fakültemizde ağırladık.  Yaptığı sunumda “Skorlama Çalışmasının” ne, nasıl ve niçin yapıldığından bahseden Şeker, sunumu sonrasında Yönetim Bilişim Sistemleri hakkındaki görüşlerini paylaşıp öğrencilerin sorularını cevapladı.

 

Detaylı bilgi için tıklayın.